נולדתי בארץ ובגיל שמונה עברתי עם משפחתי לצרפת. התחלתי לצייר בגיל 10. גיליתי את עולם הגרפיטי ב-1986 ברחובות פריז ופרווריה. העוצמה, הצבעוניות, הטיפוגרפיה, הקראטיביות והאומץ הדהימו אותי. אז גם גיליתי שהגרפיטי הוא רק חלק מתנועה הרבה יותר רחבה הנקראת היפ-הופ. התלהבתי מהכל; גרפיטי, שירה, ביט בוקסינג, ריקוד, די ג'יי והעובדה שלכל אחד מהם יש תת-זרמים. בשנות השמונים המאוחרות התחלתי לקשקש על ניירות ואז עברתי לצייר לפעמים לבד, לפעמים עם חברים ברחובות ומקומות נטושים. ב-1990 התחלתי ללמוד עיצוב חזותי (MJM Paris) וסיימתי בהצלחה רבה.

גרפיטי אולד סקול
בזמנו נקראתי J.GER

לאחר הלימודים חזרתי לארץ, רציתי להתגייס לצה"ל. כמה שנים אחרי הצבא התחלתי שוב לצייר הפעם בסגנון פופ ארט אבל עדיין מושפע מסגנון הגרפיטי. במקביל התחלתי לעבוד כמעצב גרפי בתחום האינטרנט.

פופ ארט
שילוב פופ ארט וגרפיטי(1995)

אמנות רחוב
אומנת רחוב בתל אביב

בישראל לא ממש הייתי פעיל בתחום הגרפיטי ברחובות. מה שכן באומנות רחוב יש זרם wheat paste זה הדבקות של ציורים וכאן כן נמסרתי. גרפיטי עשיתי בהזמנה לנייק ישראל, חניון משרד פרסום גיתם, ברים, מסעדות, חדרי נוער... לצד תערוכות משותפות היצירות שלי הופיעו בסדרות, תכניות אירוח או ראליטי כגון 2 עונות של "היפה והחנון".

Smig exhibition

יצירות בתארוכות משותפות

ב-2008 החלטתי להגשים חלום ולפתוח חנות קונצפט שהיא בעצם חצי גלריה חצי חנות בה הייתי מוכר תמונות קיר, טישרטים, שעוני קיר, מדבקות ועוד... הכל בעיצובים שלי. זו כנראה היתה החנות הראשונה מסוגה בארץ. קיבלתי הוקרה ממגזין טיים-אווט תל-אביב ל-"חנויות החדשות הטובות ביותר" של 2009. יש לציין שנכון ל-2018 לעולם לא לקחתי משרד יח"צ להופעות שלי בעיתונות או בטלוויזיה.

טיים אווט תל אביב - החנות

מגזין טיים-אווט תל-אביב ל-"חנויות החדשות הטובות ביותר" של 2009

 

הופעות ביפה והחנון, עושים את תל אביב, שגב בא לפנק, סדרת מעצר בית

טיים אווט תל אביב - החנות
מתוך מוסף גלריה של עיתון הארץ. מספר מעצבים נבחרו לכתבה. T:market (2009)

תמונות יודאיקה מודרניות

לאחרונה אני מצייר יודאיקה מודרנית, יהודים חרדים "לבושים בסטייל". סתם כי גם להם מגיע;)

צרו קצר לכל שאלה ו/או עקבו ברשתות החברתיות (ראו בתחתית העמוד)


Share
if you liked it :)